تزریق چربی
17 اکتبر, 2019
پیوند مو
پیوند و کاشت مو
20 اکتبر, 2019
نمایش همه

میکروپیگمنتیشن

میکرو پیگمنتیشن چیست؟

میکروپیگمنتیشن (Micropigmentation) یکی از روش هایی است که در سال های اخیر بیشتر برای کاهش اثر کنتراست بین مو و پوست استفاده می شود. به معنی کارگذاشتن پیگمنت بین لایه درونی و بیرونی پوست است .یعنی تزریق و وارد کردن رنگ های معدنی که قابلیت غیر حساسیت را دارد، توسط پزشک متخصص بوسیله یک سوزن نازک و باریک مخصوص، وارد لایه های زیرین پوست انجام می شود.

برای جلوگیری از انواع عفونت ها باید پزشک،قبل از اینکه مشغول به انجام این کار شود، دستکش را در دست کند. برای ساخت و ایجاد یک فرم و شکل زیبا نه تنها در ابرو بلکه در دیگر اجزای صورت هم بکار برده می شود و جزوه آرایش دائم یا موقت هم محسبوب می شود.

میکروپیگمنتیشن

میکروپیگمنتیشن

عملکرد میکروپیگمنتیشن چگونه است

هنگامی که در یک صفحه سفید یک نقطه سیاه یا یک موی سیاه قرار می دهید به راحتی قابل تشخیص است، ولی اگر در آن صفحه سفید یک نقطه سفید یا موی سفید قرار دهید به راحتی قابل تشخیص نیست.

در واقع میکروپیگمنتیشن فرم جدید تتو یا خالکوبی می باشد که با استفاده از دستگاه ها و رنگ های مخصوص در نواحی که به صورت طبیعی موی کم پشتی دارند و سفیدی پوست باعث می شود کم پشتی خودش را نشان دهد استفاده می شود.

معمولا ایرانی ها پوست سفید و موی سیاه دارند، بنابراین وقتی تراکم موهایشان کاهش پیدا می کند کنتراست باعث می شود کف سر معلوم باشد.

در نواحی مثل سوختگی ها که امکان پرپشت کردن کامل مو وجود ندارد و یا در مواردی مثل کاشت ابرو برای اینکه کم پشتی مشخص نباشد از میکروپیگمنتیشن و جدیدا هم از فرم خفیف تر و سطحی تر به نام میکروبلیدینگ استفاده می شود.

افرادی که مناسب برای میکروپیگمنتیشن این گونه است:

– فردی که می خواهد ظاهری آراسته و با جلوه ای بیشتر دیده شود و لب های کمرنگ، باریک و کم حجمی دارد.

– فردی که به لوازم های آرایشی، حساسیت فراوانی دارد و یا معمولا زمان زیادی را برای آرایش کردن ندارد.

– شخصی که به دلیل داشتن پوست چرب، آرایش روی صورتش ماندگاری زیادی ندارد.

– شخصی که برابری و تقارن کامل را در چهره اش احساس نمی کند.

– فردی که به ریزش مو و ابرو بصورت فراوان دچار شده است.

– فردی که به سرطان مبتلاست و شیمی درمانی می شود.

آیا میکروپیگمنتیشن عوارض دارد؟

اگر رنگ ها و عمق مورد نظر درست انتخاب شود معمولا روشی کم عارضه است و در عین حال نتیجه ای که فرد می خواهد بدست می آورد.

– بیمار معمولا ممکن است در آن محل احساس ورم کند که متخصص برای کاهش و بهبود این شرایط،انواع پمادها و کمپرس یخ را پیشنهاد می کند.
– فردی که ناحیه و اطراف چشم خود را میکروپیگمنتیشن می کند احتمال اینکه باعث اشک ریختن شود، بسیار است.
– پزشک متخصص، ضدعفونی کننده به بیمار خود توصیه می کند برای اینکه محلی که صدمه دیده را تمیز کند.
– احتمال بروز تب و ورم و سوزش است که قطعا باید با متخصص صحبت کرد.

چگونه بعد از میکروپیگمنتیشن از خود مراقبت کنیم؟

  • تا جایی که امکان دارد از نور خورشید دوری کنید
  • به هیچ وجه از لوازم آرایشی به مدت سه تا پنج روز استفاده نکنید.
  • در صورتی که در ناحیه چشم خود این کار را انجام دادید، از قرار دادن لنز داخل چشم بپرهیزید.
  • در آن زمان نمی توان به استخر رفت و شنا کرد. (تا چند هفته)

تفاوت های میکروپیگمنتیشن با تاتو در چیست؟

میکروپیگمنتیشن چیزی که مشابه به موی ابرو است و کاملا طبیعیٍ، ما بین موهای ابرو،در جهت رویش آن قرار می گیرد، اما در تاتو یک کادر بصورت پررنگ و غیر طبیعی روی فرم ابروها کشیده می شد و یکی از مزیت های میکروپیگمنتیشن این است که شکل و ظاهری طبیعی دارد و چون دارای التهاب کمی است در واقع بدون درد و خونریزی انجام می شود. به علت ظریف بودن بیش از حد سوزن ها، در حقیقت این کار بدون بروز هیچ دردی انجام می شود.

 

میکروپیگمنتیشن به چند گونه تقسیم می شوند؟

روی لب ها: اصلاح قرینگی لب ها، ساخت فرم و شکل و جلوه ای زیباتر و تغییر در رنگ لب.

هاشور ابرو: برای پر پشت کردن ابرو و همچنین تغیر فرم و ظاهر و رنگ ابرو بکار گرفته می شود.

میکروپیگمنتیشن چشم: در حقیقت برای افتادگی چشم ها و پلک ها و با وجود نداشتن مژه به حد کافی از این روش استفاده می شود که رنگ های آن هم متغیر است.

 


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home3/amiricli/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home3/amiricli/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/amiricli/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home3/amiricli/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52