لیزر
20 اکتبر, 2019
نکاتی در مورد رسیدگی و مراقبت از سلامت پوست
23 اکتبر, 2019
نمایش همه

نکاتی در رابطه با پوست

شستشوی پوست خشک و چرب

در رابطه با شستشوی پوست نکاتی را به استهزا می رسانیم که در واقع مربوط به استفاده از صابون ها می باشد.

نکته قابل توجه استفاده از انواع صابون ها است. صابون ها معمولا ترکیبات قلیایی هستند و پوست هم معمولا یک PH اسیدی دارد.

اما شوینده های غیر صابونی صابون های خنثی هستند یعنی دارای ترکیباتی فاقد ترکیبات قلیایی می باشند. در نتیجه برای پوست، خشک کنندگی و تحریک را به دنبال نمی آورند.

بنابراین استفاده زیاد از صابون میتواند برای پوست، بخصوص کسانی که پوست خشکی دارند محرک باشد.
ولی برای کسانی که پوست چربی دارند استفاده1-2 بار در روز برایشان منعی وجود ندارد اما برای کسانی که پوست خشکی دارند استفاده از صابون را باید به حداقل ممکن برسانند.

نکاتی برای پوست خشک

به کسانی که پوست خشک یا پوست آلرژیک و درماتیت و آرتورتیپ دارند، توصیه می شود از شوینده های غیر صابونی استفاده کنند تا هم خشکی پوستشان کمتر شود و هم آن اثرات تحریک کنننده را روی پوست نداشته باشد.

به افرادی که دارای پوستی خشک می باشند توصیه می شود حتما پس از شستشو از مرطوب کنننده ها استفاده کنند.

در رابطه با پاک کردن مواد آرایشی حدالامکان از موادی مثل شیر پاک کن استفاده کنند، به دلیل اینکه صابون زیاد پوست را تحریک می کند.

پوست آکنه ای

در افرادی که پوست آکنه ای دارند استفاده از صابون های اسیدی مثل TCC تا حدود زیادی به درمانشان کمک میکند. ولی آکنه حتما نیاز به درمان داروئی دارد و صابون به عنوان درمان کمکی در درمان آکنه استفاده می شود.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home3/amiricli/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home3/amiricli/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/amiricli/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home3/amiricli/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52