پیوند مو
پیوند و کاشت مو
20 اکتبر, 2019
لیزر
20 اکتبر, 2019
نمایش همه

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی

بلفاروپلاستی چیست؟

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی از دیگر عمل های زیبایی می باشد که تاثیر به سزایی در جوانسازی چهره و جلوه دادن به چشم ها دارد. بلفارو پلاستی در معنای لغوی آن به معنای ساخت پلک می باشد. زیرا از دو کلمه بلفارون و پلاست تشکیل شده است که به ترتیب به معنای پلک و ساخت می باشند. این جراحی محدوده سنی خاصی ندارد و بیشتر مناسب افرادی است که به دلیل جمع شدن آب یا وجود کیسه های چربی دچار افتادگی ابرو، پف زیر چشم و افتادگی پلک ها شده اند.

بعضی از افراد به صورت ژنتیکی زود هنگام دچار افتادگی می شوند و بعضی ها متناسب با سن از دهه 4 و 5 به بعد درجاتی از افتادگی و پف زیر چشم پیدا می کنند که با عمل بلفاروپلاستی می توان این مشکل رو برطرف کرد.

چه افرادی شرایط انجام جراحی بلفاروپلاستی دارند؟

 • افرادی که در پلک پایینی کیسه های چربی دارند.
 • افرادی که دچار پف و افتادگی پلک های فوقانی می باشند.
 • افرادی که چین و چروک های ناشی از خنده، در کنار پلک خود دارند.

جراحی بلفاروپلاستی چگونه انجام می شود؟

این عمل زیبایی عملی ساده و امن می باشد که برای از بین بردن پف پلک ها کاربرد دارد. برای جراحی پلک فوقانی برشی در قسمت خط پشت پلک داده شده و پوست اضافی یا کیسه های چربی برداشته می شود. و در جراحی پلک پایینی ، برشی در ناحیه خط زیر مژه ها داده می شود و همان روند جراحی در پلک فوقانی برای از بین رفتن پف طی می شود.

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی

جراحی زیبایی پلک یا بلفاروپلاستی

روش های بلفاروپلاستی

عمل بلفاروپلاستی به 2 روش عمل جراحی و لیزر انجام می شود. این عمل به صورت سرپایی می باشد.

در مواردی فرد فقط پوست اضافه دارد که در این صورت هم با روش های جراحی هم با استفاده از لیزر یا پلاسما میتوانیم به صورت غیر جراحی پوست اضافه را تا حدودی اصلاح کنیم.

با عمل بلفاروپلاستی میتوان پوست اضافه و بافت چربی که باعث تورم و پف زیر چشم و بالای چشم می شود را به راحتی برداشت.

 

نتیجه مطلوب بلفاروپلاستی

عمل بلفاروپلاستی ظرافت خاص خود را دارد، در نتیجه اگر در دستان یک جراح متبحر انجام شود اسکار به جای نمیگزارد، خط عمل مشخص نمی شود و همچنین نتیجه عمل طبیعی خواهد بود و دیگران متوجه این عمل نخواهند شد.

بلفاروپلاستی نباید تغییری در شکل چشم فرد ایجاد کند و بلعکس چون افتادگی اصلاح می گردد معمولا چشم باز تر می شود و به زیبایی چشمان فرد افزوده خواهد شد.

عوارض جراحی بلفاروپلاستی:

لازم به ذکر است که این عوارض موقتی بوده و پس از طی کردن دوره ی بهبودی از بین می روند.

عوارض عمل بلفاروپلاستی مانند همه عمل های جراحی دیگر است. اگر فرد درست انتخاب شود و فرد متبحر این کار را انجام دهد کاملا بی خطر است و عوارض خاصی ندارد. این روش معمولا ماندگار است و نتیجه اش تا سال ها برای فرد باقی می ماند و قابل برگشت نیست. فرد 5 روز تا یک هفته بعد از عمل می تواند فعالیت عادی خودش را داشته باشد. گرچه در طول هفته اول هم فرد نیاز به استراحت خاصی ندارد.

 1. درد و تورم
 2. دوگانه بینی
 3. ایجاد آب مروارید
 4. خشک شدن چشم
 5. کبودی در ناحیه جراحی
 6. حساس شدن نسبت به نور
 7. تارشدن دید به علت پماد های تجویز شده

نکاتی که قبل از انجام جراحی بلفاروپلاستی باید به آنها توجه کرد:

 1. عدم استعمال دخانیات و مصرف الکل
 2. انجام آزمایشات مورد نیاز برای جراحی
 3. عدم مصرف داروهایی همچون آسپرین و ایبوپروفن
 4. مصرف اسیداسکوربیک(ویتامینc) از یک هفته ماقبل عمل

مراقبت های لازم پس از انجام بلفاروپلاستی:

 • عدم استعمال دخانیات
 • عدم انجام فعالیت های سنگین
 • خودداری از خم کردن سر و دولا شدن
 • عدم مصرف دارو های رقیق کننده ی خون
 • استفاده مداوم از عینک آفتابی و ضد آفتاب
 • خودداری از دست زدن و ماساژ دادن چشم ها
 • استفاده منتظم از پماد ها و قطه های تجویزی

آیا امکان بازگشت پف پلک ها وجود دارد؟

در حالت کلی اگر افتادگی پلک زیاد باشد بلفارو پلاستی به تنهایی کافی نیست و در کنار آن لیفت ابرو نیز نیاز است تا درصد بیشتری از پف پلک ها کاسته شود. اما پوست انسان نیز با گذشت زمان دچار تغییرات می شود و نمی توان تضمین قطعی داد که نتجه جراحی ماندگار است و دوام بیشتر آن وابسته به مراقبت هایی است که بیمار پس از جراحی انجام می دهد.


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home3/amiricli/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home3/amiricli/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/amiricli/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home3/amiricli/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52